logo logo
Telefon: 0232 464 0020
E-posta: etkintibbi@etkintibbi.com
logo logo logo logo logo
ETC Ameliyat Lambaları > Seyyar Lambalar

Seyyar Lambalar

Etkin Tıbbi Cihazlar markalı ameliyathane lambaları Türkiyenin ilk yerli LED'li ameliyat lambasıdır. TÜBİTAK desteği ile 2 yılı aşkın bir proje sonucunda Türk Mühendis, tekniker ve teknisyenleri tarafından konularında uzman değerli üniversite akademisyenlerinin desteğiyle tamamıyla yerli olarak tasarlanan başlığımızın üretimine başlanmıştır. İlk üretimden itibaren Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdüren firmamız, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve ürünlerini her zaman daha ileriye taşımaktadır. İlk yerli olmanın gururu ve sektörde öncü olmanın sorumluluğuyla Ar-Ge faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalarla lambalarımızı mükemmelleştirmekten öte sektörde ilkleri de yapmaktayız.

Hayatlarımızı emanet ettiğimiz ameliyathane ekibinin daha iyi görebildikleri, detayları kaçırmadıkları ve gözlerini yormayan bir ışıkla operasyonlarını tamamlamalarını sağlamak için çaba göstermekteyiz. Ürettiğimiz lambalara, mevzuatta ve ilgili standartlarda yer alan testler uygulandığı gibi firmamız kalite politikası gereği daha ağır testlerden de geçirilmektedir. Her cerrahi operasyonda aynı ışıkla aynı verimin alınamayacağının bilincinde olan firmamız, çok çeşitli ürün modelleriyle her kullanıcının en üst düzeyde memnun kalacağı lambalar üretmektedir.

Bunun neticesinde çeşitlenen ürün modellerimizden ve lambamızın üst düzey özelliklerinden bazıları şöyledir: Işık çapı ayarı: Manual, motorize, elektronik veya otomatik mesafe ölçerli ışık çapı ayarı yapılabilmektedir. 11-35 cm aralığındaki ışık çapı seçenekleriyle (modele göre değişmektedir) her operasyonda istenilen bölge aydınlatılmaktadır.

Renk sıcaklığı ayarı: Ayarlı renk sıcaklığı veya istenen değerde sabit renk sıcaklığına sahip modellerimiz bulunmaktadır. Bu sayede ışığın rengi tek tuşla ayarlanabilmekte, farklı branşlarda ve dokularda ameliyathane ekibinin en iyi görüşü elde etmesi sağlanmaktadır.
Endoskopi modu: Endoskopi işlemlerinde ve minimal girişimsel cerrahide kullanılan kameraların yoğun ışık altında görüntülerinin bozulmaması için geliştirilen bu mod ile düşük ışık şiddetinde ortam aydınlatması yapılarak aydınlatma ihtiyacı karşılanmaktadır.
Kamera: Full HD kamera veya kamera takılmaya hazır altyapı ile donatılabilmektedir. Kullanılan kameraların sökme ve takma işlemi çok pratiktir. Hiçbir el aletine gerek kalmadan birkaç saniye içerisinde kamera sökülür ve kamera altyapılı bir başka başlığa yine hiçbir el aletine gerek kalmadan saniyeler içerisinde takılır. İsteğe göre görüntü işleme seçenekleri projelendirilerek kayıt, dağıtım, konferans salonu aktarımı, akıllı ameliyathane entegrasyonu vb. bütün talepler çözüme kavuşturulur.
Duvar kontrol paneli: Kablolu ve kablosuz seçenekleriyle duvar kontrol paneli veya mobil kontrol paneli olarak kullanılabilmektedir. Bütün başlıklarda aynı anda istenen ışık parametrelerine geçiş yapılabildiği gibi her bir başlığı ayrı ayrı ayarlayarak çok farklı aydınlatma kombinasyonları elde edilebilir.

Tavan ve duvar ameliyat lambalarıyla aynı başlıkların mobil üniteye monte edilmesi sayesinde ek ışığa ihtiyaç duyulan her an aynı ışık parametrelerinde bir kaynak daha kullanılabilmektedir. Böylelikle olası elektrik arızalarında veya ekstra ışık istenildiğinde üst düzey bir ışık kaynağı her an kullanılabilir durumda olacaktır. Bataryalı modellerde, maksimum ışık şiddetinde dahi 6 saatten uzun süreli kapasitesi sayesinde zaman sorunu yaşatmaz.