logo logo
Telefon: 0232 464 0020
E-posta: etkintibbi@etkintibbi.com
logo logo logo logo logo
ETC Ameliyat Lambaları > Muayene Lambaları

Muayene Lambaları

Etkin Tıbbi Cihazlar markalı ameliyathane lambaları Türkiyenin ilk yerli LED'li ameliyat lambasıdır. TÜBİTAK desteği ile 2 yılı aşkın bir proje sonucunda Türk Mühendis, tekniker ve teknisyenleri tarafından konularında uzman değerli üniversite akademisyenlerinin desteğiyle tamamıyla yerli olarak tasarlanan başlığımızın üretimine başlanmıştır. İlk üretimden itibaren Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdüren firmamız, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve ürünlerini her zaman daha ileriye taşımaktadır. İlk yerli olmanın gururu ve sektörde öncü olmanın sorumluluğuyla Ar-Ge faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalarla lambalarımızı mükemmelleştirmekten öte sektörde ilkleri de yapmaktayız.

Hayatlarımızı emanet ettiğimiz ameliyathane ekibinin daha iyi görebildikleri, detayları kaçırmadıkları ve gözlerini yormayan bir ışıkla operasyonlarını tamamlamalarını sağlamak için çaba göstermekteyiz.

Ürettiğimiz lambalara, mevzuatta ve ilgili standartlarda yer alan testler uygulandığı gibi firmamız kalite politikası gereği daha ağır testlerden de geçirilmektedir. Her cerrahi operasyonda aynı ışıkla aynı verimin alınamayacağının bilincinde olan firmamız, çok çeşitli ürün modelleriyle her kullanıcının en üst düzeyde memnun kalacağı lambalar üretmektedir. Bunun neticesinde çeşitlenen ürün modellerimizden ve lambamızın üst düzey özelliklerinden bazıları şöyledir:

Işık çapı ayarı: Elektronik ışık çapı ayarı yapılabilmektedir. Böylelikle ihtiyaca uygun ışık çapı kullanılabilmektedir.
Renk sıcaklığı ayarı: Ayarlı renk sıcaklığı veya istenen değerde sabit renk sıcaklığına sahip modellerimiz bulunmaktadır. Bu sayede ışığın rengi tek tuşla ayarlanabilmekte, farklı branşlarda ve dokularda ameliyathane ekibinin en iyi görüşü elde etmesi sağlanmaktadır.
Endoskopi modu: Endoskopi işlemlerinde ve minimal girişimsel cerrahide kullanılan kameraların yoğun ışık altında görüntülerinin bozulmaması için geliştirilen bu mod ile düşük ışık şiddetinde ortam aydınlatması yapılarak aydınlatma ihtiyacı karşılanmaktadır.

Küçük başlık çapı ve dizaynı sayesinde yüksek hareket kabiliyetine sahip muayene lambaları küçük müdahale odaları, kadın doğum salonları ve acil servis ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.